Новини

Публікуємо актуальні новини про діяльність Центру сталого туризму українських Карпат.

Більше інформації про оголошення, тендери за посиланням: Оголошення

До Міжнародного дня гір Центр сталого туризму українських Карпат та Агенція регіонального розвитку Закарпатської області розігрує 3 подарункові набори з промоційними продуктами, які включають:

 • рюкзак

 • кепку

 • футболку

 • кружку

 • екоторбу

Умови розіграшу прості:

 • бути підписником нашої спільноти https://www.facebook.com/uacarpathians ;

 • зробити репост цього допису на своїй сторінці (поширення має бути публічне, щоб ми могли перевірити виконання умови);

 • тегнути (відмітити) в одному коментарі двох друзів або подруг, яким теж може бути цікавий наш розіграш (кількість коментарів необмежена).

 • І все!

Переможці будуть визначені в переддень Міжнародного дня гір - 10 грудня 2021 року - за допомогою сервісу random.org.

Бажаємо вам успіху!

13 листопада 2021 року, в конференц-залі санаторного комплексу «Деренівська купіль» стартувала перша з серії «Регіональна туристична конференція. Закарпаття», організована Державним агентством розвитку туризму України.

У заході беруть участь представники ДАРТ, Закарпатської ОДА, Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, місцевих державних органів влади, навколишніх ОТГ та туристичного бізнесу.

Під час конференції відбулось обговорення нового Закону України «Про туризм» та планів роботи ДАРТ, законодавчого закріплення поняття Організацій з маркетингу дестинацій (Destination Management Organization) та Національної туристичної організаціїй та їх організаційно правової форми.

З вітальним словом виступили Голова Державного агентства розвитку туризму Мар‘яна Олеськів, радниця Голови ДАРТ Дар‘я Сонячна та заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк.

Від Агенції регіонального розвитку Закарпатської області участь у регіональній туристичній конференції взяли Михайло Лаба, директор АРР, та керівник Центру сталого туризму українських Карпат Василь Кочан. Діяльність ДАРТ України, напрямки розвитку туристичної індустрії на наступні роки, напрацювання спільної туристичної концепції, діяльність DMO - у фокусі конференції.

𝟭𝟳.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟭 року стартує онлайн курс “АКАДЕМІЯ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА”. Серед лекторів одні з найкращих фахівців України в сфері HoReCa зокрема: Волошин Олексій, Гончаренко Тетяна, Курак Ольга, Папп Василь.

НА КОГО ОРІЄНТОВАНИЙ КУРС:

 • менеджмент та персонал закладів HoReCa;

 • представники освітніх закладів;

 • студенти відповідного профільного спрямування та інші бажаючі.

 • Цільова територія: регіон українських Карпат.

ЩО НА ВАС ЧЕКАЄ:

 • 6 навчальних тематичних онлайн модулів на тему «Антикризова діяльність закладів HoReCa на засадах сталості у постковідний період»;

 • навчальні матеріали на тему курсу;

 • практичний посібник «Академія готельного господарства»;

 • практичне навчання з розробки туристичного продукту;

 • електронний сертифікат після успішного проходження навчання.

ПІСЛЯ КУРСУ "АКАДЕМІЯ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА", ВИ ДІЗНАЄТЕСЬ ПРО:

 • сталий розвиток закладів HoReCa;

 • розробка стратегії роботи закладів HoReCa;

 • розробка інноваційних продуктів та послуг у постковідний період для закладів HoReCA;

 • удосконалення сервісної діяльності закладів;

 • антикризовий менеджмент;

 • тренди та кращі практики у роботі закладів HoReCa.

Участь у навчанні безкоштовна за попередньої реєстрації за лінком: https://forms.gle/hegzHuEHw4HZ1M2j7

Курс лекцій складається з відеороликів, презентацій в PowerPoint, тестових завдань та буде проведено через онлайн платформу Google Classroom.

ОРГАНІЗАТОР заходу - Агенція регіонального розвитку Закарпатської області.

Інформаційний ПАРТНЕР заходу - Ukrainian Hotel & Resort Association.

«Академія готельного господарства» реалізується у рамках проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах» Установою «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України, що пройшли конкурсний відбір у 2017-2018 рр.

5 листопада 2021 року Центром сталого туризму українських Карпат (Агенція регіонального розвитку Закарпатської області) була проведена завершальна із запланованих в рамках проекту робоча зустріч щодо розвитку сталого туризму в українських Карпатах та регіонального співробітництва в галузі туризму.

В процесі дискусії начальник Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра відмітила корисність таких зустрічей задля налагодження комунікації державно-приватного партнерства в туризмі, висвітлення проблем в сфері туризму Закарпаття та визначення шляхів їх вирішення.

Дмитро Томенчук, заступник начальника відділу регулювання природокористування та розвитку заповідної справи Управління регулювання природокористування Закарпатської ОДА, окреслив проблемне питання щодо джипінгу в Карпатах, а також зазначив про необхідність кадрового забезпечення дирекцій природно-заповідного фонду фахівцями туристичного супроводу.

Голова Пилипецької територіальної громади Віталій Пиринець розказав про стан та перспективи розвитку туризму як в громаді, так і в регіоні Боржавського хребта.

Директор Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» Михайло Лаба презентував діяльність Агенції та розповів про діючі проекти і плани Агенції на майбутнє.

Керівник проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах» Надія Яшина запрезентувала заходи проекту, які вже були реалізовані та ще в планах реалізації. Керівник Центру сталого туризму українських Карпат Василь Кочан надав інформацію про Карпатську Конвенцію та реалізацію Протоколу про сталий туризм в українських Карпатах. Також, презентував діяльність Центру сталого туризму українських Карпат та його значення в реалізації принципів сталості в регіоні.

Володимир Суран, керівник РАОМС «Закарпаття - за чисте довкілля» наголосив на важливості екологічної складової регіону як фактору сталого туризму. Зокрема, він зазначив про необхідність встановлення в громадах біоочисних споруд для збереження та якісного покращення водного ресурсу українських Карпат.

Сергій Яслиган, власник сільської садиби та гід-екскурсовод, зазначив про необхідність об'єднання надавачів туристичних послуг задля створення комплексного туристичного продукту в своєму регіоні.

Мар’яна Голодняк, фахівець туристичного супроводу, розповіла про наявні туристичні маршрути та об’єкти, а також про особливості надання туристичних послуг для туристів відповідно до їх потреб та запитів.

Відповідно до заходів, передбачених проектом «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах», 27 жовтня 2021 року у конференц-залі готельного комплексу «Захар Беркут» (с. Волосянка Славської територіальної громади Львівської області) відбулась робоча зустріч представників органів державної влади туристичної галузі Львівської області та команди проекту і Центру сталого туризму українських Карпат. На зустрічі був присутній і директор Агенція регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Лаба.

Головною темою зустрічі був розвиток сталого туризму через співпрацю місцевої влади, громад та бізнесу. Присутні обговорювали поточний стан справ у туристичній галузі Львівської та Закарпатської областей.

До робочої зустрічі долучився заступник голови Львівської обласної ради Холод Юрій Ігорович, який відзначив, що туризм є пріоритетною галуззю економіки не тільки краю, але й усього Карпатського регіону. Відмітив величезну роботу для розвитку туризму та збереження культурної спадщини в цілому, яку проводить Асоціація ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА". «Добрі стратегії розвитку та активні перші кроки з нашого боку є запорукою розвитку малого і середнього бізнесу у Карпатському регіоні, зміцнення наших громад, розширення державної фінансової підтримки. Адже стрічка у держбюджеті, в якій йдеться про розвиток Карпатських громад, є, але коштів під неї, зазвичай, не вистачає. Тут точно потрібно працювати разом, звертатися до депутатів, ініціювати і нагадувати про фінансування, зміни до законодавства щодо курортних територій, «зеленого туризму» тощо» - сказав Юрій Ігорович.

До дискусії долучився директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Лаба, який презентував присутнім проекти, які реалізовуються Агенцією, показав роль Агенцій регіонального розвитку у співпраці з громадами. Відмітив, наскільки важливою є інфраструктура Карпатського регіону. Туристам потрібні добрі дороги, якісна натуральна їжа, цікаві культурні установи і чисте довкілля. І щоб досягти цього всього, нам потрібно об'єднатися і спрямувати наші зусилля на розвиток всіх територій.

Заступник начальника управління туризму та курортів ЛОДА Лозинський Тарас відмітив, що коштів для реалізації Програми розвитку туристичної галузі катастрофічно не вистачає, і поряд з інфраструктурою туристична галузь потребує і гарної промоції, тому спільна промоція українських Карпат стала б гарним поштовхом до розвитку туристичної галузі.

Про реалізацію проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму українських Карпат» та заходи, які вже виконані та які ще передбачаються в рамках проекту, розповіла членкиня команди проекту Лариса Петрище. Запропонувала присутнім надати свої пропозиції до виготовлення промо-роликів для спільної промоції українських Карпат, які будуть розміщені в соціальних мережах та транслюватися на телебаченні.

Керівник Центру сталого туризму українських Карпат Василь Кочан розповів про ідеї та плани, які в перспективі можуть бути реалізовані Центром.

У підсумку, усі присутні дійшли до висновку, що Карпатська платформа сталого розвитку туризму українських Карпат дасть можливість розширити спроможності областей Карпатського регіону та сприяти сталому туризму в Карпатах у рамках впровадження Протоколу зі сталого туризму до Карпатської конвенції.

Протягом трьох днів, 2-4 листопада, Агенція регіонального розвитку Закарпатської області спільно з Центром сталого туризму українських Карпат проводила навчальний практикум для учасників Школи сталого зеленого туризму, які пройшли увесь онлайн курс лекцій та успішно склали тести . Хоча участь змогли взяти не багато учасників, адже практикум проводився в будні дні, та головне - ті учасники, які були присутні, продемонстрували справжній інтерес в надаваній інформації, активно комунікували на задану тематику, ділилися досвідом, розробляли спільно з лектором практичні кейси тощо. Лектором навчального практикуму був Папп Василь Васильович, доктор економічних наук, професор кафедри туризму і рекреації, проректор з науково-педагогічної роботи Мукачівського державного університету. Учасники розібрали чимало практичних ситуацій, щоб закріпити теоретичну частину, яку дізналися в ході онлайн-лекцій Школи сталого зеленого туризму.

Серед питань, які розбирали:

 • Що таке туристичний продукт в зеленому туризмі?

 • Які етапи формування туристичного продукту?

 • Які додаткові послуги слід забезпечувати в зеленому туризмі?

 • Чи працювати на аутсорсингу чи робити все власними силами?

 • Формування попиту на послуги сільської садиби.

 • Від чого залежить політика ціноутворення зеленої садиби?

 • Яка реклама ефективна та чи варто вкладати значні кошти в рекламу?

 • Для чого робити SWOT аналіз?

 • Як впоратися з сезонністю зеленого туризму?

 • Управління комунікаціями та PR зеленої садиби.

Ці та багато інших питань висвітлювались лектором Василем Паппом не тільки з теоретичного, але головне - з практичного боку.

Також, з презентацією проекту "Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах", в рамках якого відбувався навчальний практикум, виступила керівник проекту Надія Яшина.

Василь Кочан, керівник Центру сталого туризму українських Карпат розповів про діяльність Центру, його послуги та продукти.

Навчальний практикум проводився на базі Приватна садиба "Турянський Двір" в селі Тур'я Поляна. Ми щиро вдячні персоналу садиби за гостинність та смачну кухню. А краса природи, яка нас оточувала всі ці дні, викликає справжнє захоплення .

23 жовтня 2021 року в м. Яремче команда проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах», персонал Центру сталого туризму українських Карпат та керівник Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» провели робочу зустріч з представниками туристичної галузі Івано-Франківщини.

Учасники робочої зустрічі обговорили поточний стан та перспективи сталого туризму в Івано-Франківській області, відмітили важливу роль агенцій регіонального розвитку в забезпеченні розвитку туризму в регіоні українських Карпат.

За словами Передерка Віталія, начальника відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, має бути створена організація, яка би координувала діяльність в туристичному секторі, допомагала залучати інвестиції, та мала б тісну комунікацію з громадами. Також, наголосив на екологічних проблемах, які безпосередньо впливають на туристичну галузь Карпат, зокрема, стихійні сміттєзвалища та неконтрольований джипінг в межах природо-заповідних територій.

Дімбровська Ірина, начальник відділу промоції, зв’язків і економічного розвитку Косівської міської ради, розповіла про стан і напрацювання в галузі туризму Косівщини.

Небелюк Наталія, менеджер Асоціації готельєрів Яремчанщини, представила Асоціацію та розповіла про її діяльність.

До обговорення проблем у туристичній галузі долучився також Артамонов Олексій, радник начальника управління туризму та курортів Волинської ОДА.

Якубовський Роман, перший заступник міського голови м. Яремче, розповів присутнім, що туризм в Яремчанській громаді динамічно та активно розвивається, але є і певні проблемні питання. Зокрема, низькі надходження від готельного збору та єдиного податку. Основні платники податків зареєстровані в інших містах України, а громада недоотримує кошти, які могли б бути спрямовані на розвиток інфраструктури на місцевому рівні. З власниками готелів та садиб проводяться профілактичні бесіди, щоб зменшити вплив туристичної сфери на екологію та збереження екосистеми Карпат.

Кравець Ірина, начальник відділу туризму та рекреації Надвірнянської міської ради, презентувала ГО «Гуцул Етнос», яка створена в рамках договіру про співробітництво, підписаного для розвитку туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів між 14-ма громадами Гуцульщини Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Мельничук Ігор, виконавчий директор МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття», презентував діяльність та напрацювання Агенції. Зазначив, що для якісної реалізації проектів регіонального розвитку потрібна більш детальна підготовка. Також наголосив, що туризм має потенціал, щоб стати бюджетоутворюючою галуззю економіки.

Чопей Максим, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Івано-Франківського РО Програми «U-LEAD з Європою», відмітив, що туристичні магніти і локації мають бути зв’язані між собою. Для комплексного розвитку туризму необхідно забезпечити розвиток суміжних галузей. Також зазначив, що підготовка проектів має здійснюватись з врахуванням детального підходу до потреб та пошуку надійних партнерів.

Бойчук Руслан, очільник ГО «Гуцулики», розповів про свою громадську організацію, яка здійснює основну промоцію туристичних продуктів Верховинщини.

Лаба Михайло, директор Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області», презентував діяльність Агенції та розповів про проекти, які зараз реалізуються установою. У рамках проекту запросив надати пропозиції по покращенню промоції українських Карпат та взяти участь у запланованих заходах проекту.

Під час робочої зустрічі було підписано Договір про партнерство та співробітництво між Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області та МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» щодо виконання спільних проектів та заходів, які сприятимуть розвитку сталого туризму та супутніх сфер у регіоні українських Карпат.

Учасники робочої зустрічі наголосили на необхідності спільного просування українських Карпат під брендом CARPATHIA в рамках реалізації Протоколу про сталий туризм Карпатської конвенції, відновлення роботи координаційної ради з туризму Карпатського регіону; налагодження дієвої співпраці державно-приватного партнерства як комунікаційної вертикалі.


Наступне засідання робочої групи буде проведене 23 жовтня 2021 року в місті Яремче Івано-Франківської області. Нагадаємо, що організація даних зустрічей має на меті налагодження взаємодії між органами влади та представниками локального бізнесу для співпраці та розвитку туристичної галузі керуючись принципами сталого туризму.

До участі запрошені представники органів влади, туристичних асоціацій та бізнесу Івано-Франківської області.

Захід проводиться Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області в рамках проекту "Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах.

22 жовтня 2021 року, у с. Мигово Чернівецької області відбулась робоча зустріч представників Чернівецької області, команди проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах» та персоналу Центр сталого туризму українських Карпат. Участь у робочій зустрічі також взяв директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Лаба. Основна тема зустрічі – розвиток сталого туризму в регіоні українських Карпат шляхом налагодження взаємодії між місцевими органами самоврядування та представниками локального бізнесу на принципах сталого туризму в регіоні українських Карпат.

До спілкування, презентацій напрацювань та обговорення були запрошені:

 • Брижак Петро Михайлович -начальник відділу супроводу реформ та аудиту виконавчого комітету Чернівецької ОДА,

 • Лещак Віктор Васильович – менеджер регіонального розвитку Чернівецької АРР;

 • Бучко Жанна Іванівна – завідувач кафедри соціальної географії та рекреаційного природокористування Чернівецького національного університету;

 • Присяжнюк Вікторія Юріївна – головний спеціаліст відділу з питань розвитку туризму Управління місцевого самоврядування та розвитку туризму, Департамент регіонального розвитку Чернівецької ОДА;

 • Дудник Жанна Вікторівна – член ГО "Асоціація працівників туристичної сфери "Туристична Буковина";

 • Горенчук Анжела Олександрівна – Голова ГО "Асоціація працівників туристичної сфери "Туристична Буковина";

 • Стражир Катерина Анатоліївна – Голова ГО «Дієва громада», Депутат Берегометської селищної ради, Керівник ТА «МАxDITravel»;

 • Тирон Тетяна Іллівна – п/п, депутат Берегометської селищної ради, голова комісії з туризму;

 • Бердюк Людмила Дмитрівна – головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради;

 • Шкільнюк Юліана Миколаївна - спеціаліст сектору економіки, інвестицій, туризму та міжнародних відносин Берегометської селищної ради;

 • Колотило Сергій Омелянович – заступник голови Вижницької громади;

 • Ордіна Людмила Вікторівна – начальник відділу економіки Вижницької міської ради;

 • Сенчук Руслан Іванович – керівник волонтерського рятувального загону.

До робочої зустрічі також долучився директор АРР Закарпатської області Михайло Лаба, який презентував присутнім проекти, які реалізовуються Агенцією, показав роль Агенцій регіонального розвитку у співпраці з громадами.

У свою чергу, присутній представник АРР Чернівецької області, Віктор Лещак, розповів про напрацювання АРР по роботі з громадами, розробки стратегій для громад.

Присутні обговорили поточний стан розвитку туристичної галузі в Чернівецькій області. Петро Брижак запропонував відновити раду з туризму Карпатського регіону, яка би стала координуючим органом для розвитку туристичної галузі. Також, Петро Михайлович розповів присутнім, яким чином ідея створення гірськолижного курорту «Мигово» реалізувалася у відкриття курорту.

Свої напрацювання представили представники ГО "Асоціація працівників туристичної сфери "Туристична Буковина" Дудник Жанна та Горенчук Анжела. У Асоціацію входять представники 21 юридичної особи у сфері туроператорської та турагенської діяльності. Напрацьовані маршрути для будь-якої категорії населення.

До презентації напрацювань краю активно долучилися Тирон Тетяна та Стражир Тетяна, депутатки Берегометської селищної ради. Продемонстрували присутнім напрацьовані маршрути та промоційні ролики.

Сенчук Руслан представив діючий проект «Project "Carpathian Mountain Rescue Cooperation Platform» («Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників»), у якому приймають участь громадські та державні рятувальники всіх 4 областей українських Карпат. Проект є дуже важливим з точки зору безпеки туристів в горах.

Свої напрацювання по створенню та збереженню екологічних стежок Карпатського національного парку презентувала Бучко Жанна, завідувач кафедри соціальної географії та рекреаційного природокористування Чернівецького національного університету.

Про заходи, які вже зроблені та які ще передбачаються в рамках проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму українських Карпат» розповіла Петрище Лариса, член команди проекту.

Про Центр сталого туризму українських Карпат, діяльність якого передбачена індикаторами проекту як підрозділу АРР Закарпатської області, представив присутнім керівник Центру Василь Кочан.

Учасники робочої зустрічі поділились проблемами розвитку територій Чернівецької області, які співзвучні з проблемами Закарпаття. Це і стихійні сміттєзвалища, інфраструктура, екологічні проблеми тощо.

У підсумку, усі присутні дійшли до висновку, що Карпатська платформа сталого розвитку туризму українських Карпат дасть можливість розширити спроможності областей Карпатського регіону сприяти сталому туризму в Карпатах у рамках впровадження Протоколу зі сталого туризму до Карпатської конвенції.


В рамках проекту "Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах" заплановане проведення робочих зустрічей в 4 областях українських Карпат з метою налагодження взаємодії між місцевими органами самоврядування та представниками локального бізнесу для співпраці та розвитку туристичної галузі керуючись принципами сталого туризму.

До участі у засіданнях робочих груп запрошуються представники обласних державних адміністрацій, обласних рад, територіальних громад, провідні експерти та фахівці туристичної галузі регіону українських Карпат.

Перша робоча зустріч відбудеться 22.10.21 в с. Мигово Чернівецької області.

Однією з ключових цілей засідання робочої групи є синхронізація зусиль всіх сторін регіону українських Карпат як учасників Сторони (України) для виконання положень Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат у частині участі в організації робіт на виконання Протоколу про сталий туризм.

Захід організовується Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області.

З нагоди Всесвітнього дня туризму та туристичного тижня на Закарпатті, 29-30 вересня 2021 року відбувалась Міжнародна конференція туристичних ініціатив “Сталий туризм українських Карпат”.

Під час заходу учасники дискусії говорили про перспективи сталого туризму в Україні та в карпатському регіоні, особливості його розвитку в постковідний період.

В одній з панельних дискусій також взяла участь радниця Голови ДАРТ Дар'я Сонячна, яка розповіла про розвиток туризму в Україні загалом та спільні плани ДАРТ з МІУ на найближчий час, зокрема:

🔹розвиток інфраструктури навколо туристичних магнітів;

🔹створення нових маршрутів;

🔹відкриття нових авіарейсів, ТІЦів, готелів та рекреаційних комплексів у межах ДПП;

🔹збільшення потоку іноземних туристів із Арабської затоки;

🔹необхідність створення НТО.

У межах конференції 29 вересня також було підписано меморандум між Державним агентством розвитку туризму України та "Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області".

Панельна дискусія 4 "Розвиток туризму в громадах: інвестиції, нові проекти та інструменти для промоції".

Спікери:

 • Ігор Шинкарюк, заступник голови Закарпатської ОДА

 • Денис Ман, депутат Закарпатської обласної ради

 • Дарія Волощук, радниця голови Державного агентства розвитку туризму України

 • Федір Шандор, президент громадської організації "Регіональна туристична організація Закарпаття"

 • Олена Мотузенко, національний експерт проекту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні"

 • Надія Бойко, завідувач кафедри клініко-лабораторної діагностики та фармакології, директор Науково-дослідницького і навчального центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок ДВНЗ УжНУ

 • Ігор Кудзей, директор Вігорлатської обсерваторії

 • Дмитро Тужанський, засновник інтернет-видання "Varosh"

 • Олександр Білак, начальник Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА

 • Олександр Бурсанов, керівник ГО "Карпатські стежки"

 • Валентина Лимаренко, начальник відділу краєзнавства і туризму КУК "Донецький обласний навчально-методичний центр культури"

 • Лілія Федорченко, начальник відділу розвитку туризму та музейної справи Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

 • Василь Худинець, голова Колочавської сільської територіальної громади

 • Валентин Волошин, голова ГС "Регіональна туристична організація Закарпаття"

 • Олександр Радиш, представник проекту "Virtual Ukraine" в західному регіоні

 • Андрій Делятинчук, голова Ясінянської селищної територіальної громади

 • Світлана Ямалова

 • Маріанна Готра, начальник Управління туризму і курортів Закарпатської ОДА

Переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=8uLsgoKqq-Q

Конференція туристичних ініціатив "Сталий туризм українських Карпат".

Дискусійна панель 3: Реалізація принципів сталого розвитку на природоохоронних територіях.

Спікери:

 • Парчук Геогрій Васильович – начальник відділу координації еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Міндовкілля.

 • Дочинець Світлана Василівна - експерт Комітету з охорони ландшафтного та біологічного різноманіття, розвитку екомережі Професійної асоціації екологів України.

 • Шпонтак Ю.М. - директор департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА.

 • Горбацьо Іван Іванович - голова Асоціації гірських провідників «Ровінь».

 • Бурсанов Олександр Олексійович - заступник голови ГО «Карпатські стежки».

 • Лукша Олег Васильович - виконавчий директор Закарпатського РВ Асоціації міст України.

Модерував панельну дискусію Шпонтак Юрій Михайлович, директор департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА.

Переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=GW-PLHS0-0s

Конференція туристичних ініціатив "Сталий туризм українських Карпат". Панельна дискусія 2. "Сталий туризм як один з важливих пріоритетів розвитку регіону українських Карпат".

Спікери:

Олексій Петров - голова Закарпатської обласної ради

Ігор Шинкарюк - заступник голови Закарпатської ОДА

Олександр Білак - начальник управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА

Володимир Панов - генеральний директор ТОВ "СТС", голова Організації роботодавців “Обласна федерація роботодавців Закарпаття”

Михайло Лаба - Директор установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області»

Надія Яшина - керівник проекту «Сталий туризм українських Карпат»

Лілія Івасько - керівник проекту «Співробітництво задля економічного зростання Карпат»

Переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=ZMQRXiB_kiY

Панельна дискусія 1.: Розвиток сталого туризму в Україні в рамках реалізації Протоколу про сталий туризм Карпатської конвенції.

Спікери:

Парчук Георгій Васильович – офіційний представник Карпатської конвенції.

Кривошеєв Ігор Сергійович - голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

Вірастюк Василь Ярославович - народний депутат України.

Сонячна Дар’я Володимирівна - радник голови Державного агентства розвитку туризму України.

Нальотов Дмитро Олександрович - народний депутат України, голова підкомітету з питань туризму та курортів Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Під час конференції було підписано Меморандум про співробітництво між Державним агентством розвитку туризму України в особі Дар'ї Сонячної та Установою "Агенція регіонального розвитку Закарпатської області" в особі директора Лаби Михайла Михайловича.

Переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=tFAxkbFcmeg

Протягом двох днів, 29-30 вересня, в конференц-залі санаторного комплексу «Деренівська купіль» (с. Нижнє Солотвино, Ужгородський район) відбуватиметься Міжнародна конференція туристичних ініціатив «Сталий туризм українських Карпат».

Захід організовується Установою «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» спільно з Закарпатською обласною державною адміністрацією в рамках реалізації проєкту секторальної підтримки ЄС «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах».

Однією з ключових цілей конференції є синхронізація зусиль всіх сторін Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток.

Міжнародна конференція відбудеться у форматі експертної дискусії за наступними темами:

 • Розвиток сталого туризму в Україні в рамках реалізації Протоколу про сталий туризм Карпатської конвенції.

 • Сталий туризм як один з важливих пріоритетів розвитку регіону українських Карпат.

 • Реалізація принципів сталого розвитку на природоохоронних територіях.

 • Особливості розвитку сталого туризму в постковідний період: поточний стан, кращі практики та перспективи.

До участі у конференції запрошені консули та фахівці туристичної галузі із сусідніх країн: Словацької Республіки, Угорщини, Румунії, Республіки Польща, народні депутати України, представники Міністерств України, обласних державних організацій та провідні експерти туристичної галузі із сусідніх країн регіону українських Карпат, що межують із Закарпаттям: Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.

Початок заходу: о 10.00 год.

Конференція пройде з дотриманням карантинних вимог. Для бажаючих долучитися до Конференції дистанційно буде забезпечена онлайн-трансляція. https://zoom.us/j/95832845441?pwd=YnpHeUEvb1lzODl0SmNPTml2YUw3QT09 Ідентифікатор конференції: 95832845441

Код доступу: 129568