В Пилипці проведена завершальна робоча зустріч на тему сталого туризму

5 листопада 2021 року Центром сталого туризму українських Карпат (Агенція регіонального розвитку Закарпатської області) була проведена завершальна із запланованих в рамках проекту робоча зустріч щодо розвитку сталого туризму в українських Карпатах та регіонального співробітництва в галузі туризму.

В процесі дискусії начальник Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра відмітила корисність таких зустрічей задля налагодження комунікації державно-приватного партнерства в туризмі, висвітлення проблем в сфері туризму Закарпаття та визначення шляхів їх вирішення.

Дмитро Томенчук, заступник начальника відділу регулювання природокористування та розвитку заповідної справи Управління регулювання природокористування Закарпатської ОДА, окреслив проблемне питання щодо джипінгу в Карпатах, а також зазначив про необхідність кадрового забезпечення дирекцій природно-заповідного фонду фахівцями туристичного супроводу.

Голова Пилипецької територіальної громади Віталій Пиринець розказав про стан та перспективи розвитку туризму як в громаді, так і в регіоні Боржавського хребта.

Директор Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» Михайло Лаба презентував діяльність Агенції та розповів про діючі проекти і плани Агенції на майбутнє.

Керівник проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах» Надія Яшина запрезентувала заходи проекту, які вже були реалізовані та ще в планах реалізації. Керівник Центру сталого туризму українських Карпат Василь Кочан надав інформацію про Карпатську Конвенцію та реалізацію Протоколу про сталий туризм в українських Карпатах. Також, презентував діяльність Центру сталого туризму українських Карпат та його значення в реалізації принципів сталості в регіоні.

Володимир Суран, керівник РАОМС «Закарпаття - за чисте довкілля» наголосив на важливості екологічної складової регіону як фактору сталого туризму. Зокрема, він зазначив про необхідність встановлення в громадах біоочисних споруд для збереження та якісного покращення водного ресурсу українських Карпат.

Сергій Яслиган, власник сільської садиби та гід-екскурсовод, зазначив про необхідність об'єднання надавачів туристичних послуг задля створення комплексного туристичного продукту в своєму регіоні.

Мар’яна Голодняк, фахівець туристичного супроводу, розповіла про наявні туристичні маршрути та об’єкти, а також про особливості надання туристичних послуг для туристів відповідно до їх потреб та запитів.

Захід відбувається у рамках проєкту "Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах", що реалізується Установою "Агенція регіонального розвитку Закарпатської області" за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України, що пройшли конкурсний відбір у 2017-2018 рр.