В Яремче відбулась робоча зустріч на тему сталого туризму

23 жовтня 2021 року в м. Яремче команда проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах», персонал Центру сталого туризму українських Карпат та керівник Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» провели робочу зустріч з представниками туристичної галузі Івано-Франківщини.

Учасники робочої зустрічі обговорили поточний стан та перспективи сталого туризму в Івано-Франківській області, відмітили важливу роль агенцій регіонального розвитку в забезпеченні розвитку туризму в регіоні українських Карпат.

За словами Передерка Віталія, начальника відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, має бути створена організація, яка би координувала діяльність в туристичному секторі, допомагала залучати інвестиції, та мала б тісну комунікацію з громадами. Також, наголосив на екологічних проблемах, які безпосередньо впливають на туристичну галузь Карпат, зокрема, стихійні сміттєзвалища та неконтрольований джипінг в межах природо-заповідних територій.

Дімбровська Ірина, начальник відділу промоції, зв’язків і економічного розвитку Косівської міської ради, розповіла про стан і напрацювання в галузі туризму Косівщини.

Небелюк Наталія, менеджер Асоціації готельєрів Яремчанщини, представила Асоціацію та розповіла про її діяльність.

До обговорення проблем у туристичній галузі долучився також Артамонов Олексій, радник начальника управління туризму та курортів Волинської ОДА.

Якубовський Роман, перший заступник міського голови м. Яремче, розповів присутнім, що туризм в Яремчанській громаді динамічно та активно розвивається, але є і певні проблемні питання. Зокрема, низькі надходження від готельного збору та єдиного податку. Основні платники податків зареєстровані в інших містах України, а громада недоотримує кошти, які могли б бути спрямовані на розвиток інфраструктури на місцевому рівні. З власниками готелів та садиб проводяться профілактичні бесіди, щоб зменшити вплив туристичної сфери на екологію та збереження екосистеми Карпат.

Кравець Ірина, начальник відділу туризму та рекреації Надвірнянської міської ради, презентувала ГО «Гуцул Етнос», яка створена в рамках договіру про співробітництво, підписаного для розвитку туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів між 14-ма громадами Гуцульщини Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Мельничук Ігор, виконавчий директор МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття», презентував діяльність та напрацювання Агенції. Зазначив, що для якісної реалізації проектів регіонального розвитку потрібна більш детальна підготовка. Також наголосив, що туризм має потенціал, щоб стати бюджетоутворюючою галуззю економіки.

Чопей Максим, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Івано-Франківського РО Програми «U-LEAD з Європою», відмітив, що туристичні магніти і локації мають бути зв’язані між собою. Для комплексного розвитку туризму необхідно забезпечити розвиток суміжних галузей. Також зазначив, що підготовка проектів має здійснюватись з врахуванням детального підходу до потреб та пошуку надійних партнерів.

Бойчук Руслан, очільник ГО «Гуцулики», розповів про свою громадську організацію, яка здійснює основну промоцію туристичних продуктів Верховинщини.

Лаба Михайло, директор Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області», презентував діяльність Агенції та розповів про проекти, які зараз реалізуються установою. У рамках проекту запросив надати пропозиції по покращенню промоції українських Карпат та взяти участь у запланованих заходах проекту.

Під час робочої зустрічі було підписано Договір про партнерство та співробітництво між Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області та МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» щодо виконання спільних проектів та заходів, які сприятимуть розвитку сталого туризму та супутніх сфер у регіоні українських Карпат.

Учасники робочої зустрічі наголосили на необхідності спільного просування українських Карпат під брендом CARPATHIA в рамках реалізації Протоколу про сталий туризм Карпатської конвенції, відновлення роботи координаційної ради з туризму Карпатського регіону; налагодження дієвої співпраці державно-приватного партнерства як комунікаційної вертикалі.

Захід відбувся у рамках проєкту "Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах", що реалізується Установою "Агенція регіонального розвитку Закарпатської області" за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України, що пройшли конкурсний відбір у 2017-2018 рр.