Робоча зустріч в Славську

Відповідно до заходів, передбачених проектом «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах», 27 жовтня 2021 року у конференц-залі готельного комплексу «Захар Беркут» (с. Волосянка Славської територіальної громади Львівської області) відбулась робоча зустріч представників органів державної влади туристичної галузі Львівської області та команди проекту і Центру сталого туризму українських Карпат. На зустрічі був присутній і директор Агенція регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Лаба.

Головною темою зустрічі був розвиток сталого туризму через співпрацю місцевої влади, громад та бізнесу. Присутні обговорювали поточний стан справ у туристичній галузі Львівської та Закарпатської областей.

До робочої зустрічі долучився заступник голови Львівської обласної ради Холод Юрій Ігорович, який відзначив, що туризм є пріоритетною галуззю економіки не тільки краю, але й усього Карпатського регіону. Відмітив величезну роботу для розвитку туризму та збереження культурної спадщини в цілому, яку проводить Асоціація ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА". «Добрі стратегії розвитку та активні перші кроки з нашого боку є запорукою розвитку малого і середнього бізнесу у Карпатському регіоні, зміцнення наших громад, розширення державної фінансової підтримки. Адже стрічка у держбюджеті, в якій йдеться про розвиток Карпатських громад, є, але коштів під неї, зазвичай, не вистачає. Тут точно потрібно працювати разом, звертатися до депутатів, ініціювати і нагадувати про фінансування, зміни до законодавства щодо курортних територій, «зеленого туризму» тощо» - сказав Юрій Ігорович.

До дискусії долучився директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Лаба, який презентував присутнім проекти, які реалізовуються Агенцією, показав роль Агенцій регіонального розвитку у співпраці з громадами. Відмітив, наскільки важливою є інфраструктура Карпатського регіону. Туристам потрібні добрі дороги, якісна натуральна їжа, цікаві культурні установи і чисте довкілля. І щоб досягти цього всього, нам потрібно об'єднатися і спрямувати наші зусилля на розвиток всіх територій.

Заступник начальника управління туризму та курортів ЛОДА Лозинський Тарас відмітив, що коштів для реалізації Програми розвитку туристичної галузі катастрофічно не вистачає, і поряд з інфраструктурою туристична галузь потребує і гарної промоції, тому спільна промоція українських Карпат стала б гарним поштовхом до розвитку туристичної галузі.

Про реалізацію проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму українських Карпат» та заходи, які вже виконані та які ще передбачаються в рамках проекту, розповіла членкиня команди проекту Лариса Петрище. Запропонувала присутнім надати свої пропозиції до виготовлення промо-роликів для спільної промоції українських Карпат, які будуть розміщені в соціальних мережах та транслюватися на телебаченні.

Керівник Центру сталого туризму українських Карпат Василь Кочан розповів про ідеї та плани, які в перспективі можуть бути реалізовані Центром.

У підсумку, усі присутні дійшли до висновку, що Карпатська платформа сталого розвитку туризму українських Карпат дасть можливість розширити спроможності областей Карпатського регіону та сприяти сталому туризму в Карпатах у рамках впровадження Протоколу зі сталого туризму до Карпатської конвенції.