Робоча зустріч для представників туристичної галузі Чернівецької області

22 жовтня 2021 року, у с. Мигово Чернівецької області відбулась робоча зустріч представників Чернівецької області, команди проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах» та персоналу Центр сталого туризму українських Карпат. Участь у робочій зустрічі також взяв директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Лаба. Основна тема зустрічі – розвиток сталого туризму в регіоні українських Карпат шляхом налагодження взаємодії між місцевими органами самоврядування та представниками локального бізнесу на принципах сталого туризму в регіоні українських Карпат.

До спілкування, презентацій напрацювань та обговорення були запрошені:

 • Брижак Петро Михайлович -начальник відділу супроводу реформ та аудиту виконавчого комітету Чернівецької ОДА,

 • Лещак Віктор Васильович – менеджер регіонального розвитку Чернівецької АРР;

 • Бучко Жанна Іванівна – завідувач кафедри соціальної географії та рекреаційного природокористування Чернівецького національного університету;

 • Присяжнюк Вікторія Юріївна – головний спеціаліст відділу з питань розвитку туризму Управління місцевого самоврядування та розвитку туризму, Департамент регіонального розвитку Чернівецької ОДА;

 • Дудник Жанна Вікторівна – член ГО "Асоціація працівників туристичної сфери "Туристична Буковина";

 • Горенчук Анжела Олександрівна – Голова ГО "Асоціація працівників туристичної сфери "Туристична Буковина";

 • Стражир Катерина Анатоліївна – Голова ГО «Дієва громада», Депутат Берегометської селищної ради, Керівник ТА «МАxDITravel»;

 • Тирон Тетяна Іллівна – п/п, депутат Берегометської селищної ради, голова комісії з туризму;

 • Бердюк Людмила Дмитрівна – головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Берегометської селищної ради;

 • Шкільнюк Юліана Миколаївна - спеціаліст сектору економіки, інвестицій, туризму та міжнародних відносин Берегометської селищної ради;

 • Колотило Сергій Омелянович – заступник голови Вижницької громади;

 • Ордіна Людмила Вікторівна – начальник відділу економіки Вижницької міської ради;

 • Сенчук Руслан Іванович – керівник волонтерського рятувального загону.

До робочої зустрічі також долучився директор АРР Закарпатської області Михайло Лаба, який презентував присутнім проекти, які реалізовуються Агенцією, показав роль Агенцій регіонального розвитку у співпраці з громадами.

У свою чергу, присутній представник АРР Чернівецької області, Віктор Лещак, розповів про напрацювання АРР по роботі з громадами, розробки стратегій для громад.

Присутні обговорили поточний стан розвитку туристичної галузі в Чернівецькій області. Петро Брижак запропонував відновити раду з туризму Карпатського регіону, яка би стала координуючим органом для розвитку туристичної галузі. Також, Петро Михайлович розповів присутнім, яким чином ідея створення гірськолижного курорту «Мигово» реалізувалася у відкриття курорту.

Свої напрацювання представили представники ГО "Асоціація працівників туристичної сфери "Туристична Буковина" Дудник Жанна та Горенчук Анжела. У Асоціацію входять представники 21 юридичної особи у сфері туроператорської та турагенської діяльності. Напрацьовані маршрути для будь-якої категорії населення.

До презентації напрацювань краю активно долучилися Тирон Тетяна та Стражир Тетяна, депутатки Берегометської селищної ради. Продемонстрували присутнім напрацьовані маршрути та промоційні ролики.

Сенчук Руслан представив діючий проект «Project "Carpathian Mountain Rescue Cooperation Platform» («Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників»), у якому приймають участь громадські та державні рятувальники всіх 4 областей українських Карпат. Проект є дуже важливим з точки зору безпеки туристів в горах.

Свої напрацювання по створенню та збереженню екологічних стежок Карпатського національного парку презентувала Бучко Жанна, завідувач кафедри соціальної географії та рекреаційного природокористування Чернівецького національного університету.

Про заходи, які вже зроблені та які ще передбачаються в рамках проекту «Забезпечення розвитку сталого туризму українських Карпат» розповіла Петрище Лариса, член команди проекту.

Про Центр сталого туризму українських Карпат, діяльність якого передбачена індикаторами проекту як підрозділу АРР Закарпатської області, представив присутнім керівник Центру Василь Кочан.

Учасники робочої зустрічі поділились проблемами розвитку територій Чернівецької області, які співзвучні з проблемами Закарпаття. Це і стихійні сміттєзвалища, інфраструктура, екологічні проблеми тощо.

У підсумку, усі присутні дійшли до висновку, що Карпатська платформа сталого розвитку туризму українських Карпат дасть можливість розширити спроможності областей Карпатського регіону сприяти сталому туризму в Карпатах у рамках впровадження Протоколу зі сталого туризму до Карпатської конвенції.