Україна приєдналася до угоди про культурні маршрути Ради Європи

В 2021 році Рада Європи повідомила, що Україна офіційно приєдналася до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути Ради Європи. Станом на 30.03.21 до угоди приєдналися 35 країн.

В рамках програми «Культурні Маршрути», Рада Європи пропонує модель управління культурною та туристичною спадщиною. Зустрічі, тренінги, семінари та форуми організовуються на регулярній основі для того, щоб сприяти обміну та імплементації спільних інноваційних стратегій для подальшої підтримки культурного і економічного розвитку, сталого туризму і європейського інституту громадянства. «Культурні Маршрути» є частиною широкої мережі, яка спрямована на співпрацю між національними, регіональними та місцевими органами влади, а також широким колом асоціацій та економічними суб’єктами. Співпраця з Європейським Союзом і провідними міжнародними організаціями позитивно впливає на розвиток програми.

«Культурні Маршрути» покликані зберігати і зміцнювати європейську природну та культурну спадщину для поліпшення умов життя, а також служать джерелом культурного, соціального та економічного розвитку. Маршрути сприяють популяризації культурного туризму, що відповідає політиці сталого розвитку.

Фото: Via Regia

СЕРТИФІКАЦІЯ

«Культурні Маршрути», які отримали сертифікацію, проходять повторну оцінку кожні три роки. Нові проекти проходять через процес, що ґрунтується на наступних критеріях:

  • присутність європейської цінності, що об’єднує мінімум три країни Європи;

  • тема маршруту є об’єктом транснаціонального, мультидисциплінарного та наукового дослідження;

  • сприяння зміцненню історії та спадщини, а також інтерпретації різноманіття сучасної Європи;

  • підтримка культурного та освітнього молодіжного обміну; розвиток інноваційного проекту в сфері культурного туризму та сталого розвитку;

  • створення культурних «продуктів» для різних цільових груп.