SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа

В ході триденних зустрічей «Волонтери Карпатської пошуково-рятувальної мережі задля безпеки та порятунку людей у Карпатах. Шляхи та методи співпраці з ДСНС» в рамках проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» (Project SWIFT - Carpathian search-rescue network) представники ДСНС, гірських рятувальних служб та гірських провідників обговорювали концепцію створення Платформи співпраці між організаціями громадянського суспільства та місцевими органами влади з метою вирішення пріоритетних завдань, пов’язаних із безпекою та порятунком у Карпатах.

Іван Горбацьо (генеральний директор Асоціація Гірських Провідників "Ровінь" (Львівська обл.), в рамках впровадження інформаційних комп’ютерних технологій для безпеки та порятунку в Карпатах, презентував мобільний додаток «Порятунок». Дана система інсталюється на смартфон і є дуже простою у використанні. Це український аналог польського мобільного додатку Ratunek. Програма передбачає швидкий пошук людей, які загубилися в лісі чи горах. Особа, яка загубилася чи травмувалася, натиснувши тричі кнопку "SOS", відправляє автоматично сформоване повідомлення. Додаток фіксує та надсилає за допомогою sms точні координати рятувальникам. Разом із тим додаток «підтягує» медичну картку, щоб рятувальники могли зрозуміти, що могло статися з потерпілим, які він має хвороби, та чим можна допомогти. Також, в рамках впровадження інформаційних комп’ютерних технологій для безпеки та порятунку в Карпатах, був представлений електронний реєстр маркованих туристичних шляхів українських Карпат.

Олег Ковтун (Голова ГО «Гірський рятувальний центр» (Івано-Франківська обл.) презентував напрямки діяльності центру.

Василь Кочан (керівник Центру сталого туризму українських Карпат (Закарпатська обл.) представив роботу центру в рамках реалізації Протоколу про сталий туризм Карпатської Конвенції.

Своїм досвідом рятівних робіт поділилися польські колеги Grupa Krynicka GOPR

До конференції долучилися керівники ДСНС Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей. Вони продемонстрували можливості співпраці громадського сектора та ДСНС, зокрема у сфері діяльності гірських пошуково-рятувальних груп, підготовки кадрового резерву для рятувальників.