Водойми Берегівського району

На території району зосереджено кілька водойм, озер та річок Закарпаття.

Водойми Берегівського району

На Берегівщині найбільшими ставками є ставок у с. Дийда (Дідово) та два ставки с. Великі Береги. Всього ж на території району знаходиться 32 водних об’єкти, серед яких майже всі ставки. Вони займають загальну площу 224 га з загальним об’ємом води 2610 тис м3.

Водойма у селі Дийда займає площу 54 га і має глибину близько 16 метрів. Знаходиться на околиці села Дийда, на висоті 110 м над рівнем моря та утворилася на місці колишнього піщаного кар’єру. Рівневий режим залежить від живлення підземними водами. Тому його максимум орієнтований на початок весни та сильні зливові дощі влітку, а мінімум – на посушливий серпень. Відноситься до випаровувально-дощового типу озер. Вода озера (поверхневий шар до 2 м) прогрівається влітку до +21-24˚С, взимку, з настанням від’ємних температур повітря, поверхня вкривається льодом. Льодовий режим озера не стабільний. Тільки в особливо холодні зими озеро повністю вкривається кригою. Озеро активно використовується для рекреації та риболовлі.

Ставки с. Великі Береги займають площу 21 та 20 га, загальний об’єм води становить 420 тис м3. Глибина становить 7-8 м. Ставки залежить від підземних вод, що підживляють їх протягом цілого року, найбільший рівень води припадає на березень-квітень, найменший – липень-серпень, відноситься до випаровувально-дощового типу озер. Температура води (поверхневий шар) влітку +21-23˚С, взимку – відємна, поверхня вкривається льодом. Льодовий режим озера не стабільний. Тільки в особливо холодні зими озеро повністю вкривається кригою. Озеро активно використовується для рекреації та риболовлі.

Водойми Виноградівського району

У Виноградівському районі знаходиться 66 природніх об’єктів, найбільшим з яких є Виноградівське водосховище. Їх загальний об’єм становить 6171 тис м3 і займають площу в 416 га.

Виноградівське водосховище було побудоване у 1971 році для регулювання води у р. Тиса. Зараз воно має площу 115 га і вміщає у себе 1315 тис м3. Рівневий режим повністю залежить від р. Тиси. Під час весняних паводків водосховище наповнюється і досягає максимально об’єму, потім, з від ступанням води, воно поступово висихає і міліє, досягаючи меженя у кінці серпня – початку вересня.

Температура залежить від температури вод р. Тиси, влітку під час висихання може підніматись і до +25˚С, взимку від’ємна. Льодовий режим: 4 місяці, починається у грудні і триває до березня. У теплі зими може повністю не замерзати.