Водойми Хустського району

Всього у Хустському районі знаходиться близько 100 водойм, переважно це рибні господарства або ж затоплені колишні кар’єри.

Найбільшим серед них є Вільшанське водосховище – найбільше водосховище Закарпатської області. Знаходиться у с. Вільшани. Площа – 160 га; об’єм води – 23,7 млн м3. Має енергетичне призначення – використовується для збору води для потреб Теребле-Ріцької ГГЕС, куди вода по спеціальному водоводу, довжиною 3,6 км, через Бовцарський хребет транспортується з водосховища.

Рівневий режим: найбільший об’єм води поступає навесні під час танення снігу, межень спостерігається у серпні. Важливим є те, що тут штучно підтримується однаковий рівень води, так як водосховище має енергетичне використання.

Температурний режим (верхніх шарів, до 2 м) води влітку становить +17-19˚С), взимку – від’ємний, льодовий режим триває з початком осінніх від’ємних температур і до кінця березня. Товщина льоду становить 1-1,5 м.

Наявність значної кількості прісних гірських та штучних водойм (озер) на відносно невеликій відстані один від одного створюють можливості розвитку сталого туризму на Закарпатті через використання їх природнього та туристично-рекреаційного потенціалу.