Вулканічні озера Закарпаття

Карпати, як і будь-які гори, в свій час зазнали діяльності вулканів. У колишніх кратерах часто збирається вода і утворюються озера. Одним з таких озер є Ворочівське озеро, що знаходиться у Перечинському районі Закарпатської області, поблизу с. Ворочево.

Озеро Ворочівське (місцева назва – Синє Болото) – розташоване на південний схід від села Ворочево, на горі Анталовецька Поляна. Лежить у западині на висоті 700 м над рівнем моря та складається з двох водойм округлої форми діаметром до 50 м, глибиною – 2-3 м.

Озеро живиться переважно дощовими та грунтовими водами. Найвищий рівень припадає на початок весни – коли озеро заповнюється талою та дощовою водою. Межень – кінець серпня - початок вересня, коли озеро може втрати до половини свого об’єму, а то і зовсім висохнути. Озеро є безстічним, в основному втрати здійснюються через випаровування. Температурний режим характерний для високогірних озер – влітку температура до +11-13°С, взимку замерзає. Льодовий режим озера складає 4-5 місяців (жовтень-березень), при дуже холодних зимах озеро може замерзати повністю.

Озеро є прісним, гідрокарбонатного складу. Місцеву назву отримало через специфічну вулканічну синю глину, що від час весняного рівня створює ефект дуже світлої голубизни води. Відбувається заростання берегів та замулювання дна.

Окрім природніх водойм на Закарпатті є багато штучних водойм різного призначення.