Заповідні території Львівщини

Львівська область має значний туристично-рекреаційний потенціал та різноманітні природні ресурси. За туристично-рекреаційним потенціалом Львівська область займає одне з провідних місць в Україні.

Заповідні території Львівщини включають велику кількість унікальних природоохоронних об’єктів.

Національні парки та заповідники Львівської області

· Національний природний парк “Бойківщина”

· Національний природний парк “Королівські Бескиди”

· Національний природний парк “Північне Поділля”

· Національний природний парк “Сколівські Бескиди”

· Національний природний парк “Яворівський”

· Природний заповідник “Розточчя”

Перлиною природо-заповідного фонду області є Державний заповідник «Розточчя», який включений до Всесвітньої мережі біосферних резерватів.

По території Львівщини простягаються Українські Карпати - рай для любителів гірського та екологічного туризму.

У Львівській області налічується 347 об'єктів природно-заповідного фонду їх площа складає – 158 313 га (7,25% території).

Львівська область має багату флору та фауну, різноманітні лісові та гірські масиви, унікальні водні об’єкти. Великої популярності в останні роки набув саме екологічний туризм. Наявні природні ресурси області є чудовим підґрунтям для розвитку цього виду туризму.

Найціннішими об’єктами природно-заповідного фонду є Яворівський Національний природний парк, Національний природний парк «Північне Поділля», Національний природний парк «Сколівські Бескиди».

«Сколівські Бескиди» - національний природний парк з густими листяними та хвойними лісами, тут водяться рідкісні червонокнижні тварини: козуля, зубр, видра, лісовий кіт, борсук і т.д.

Заповідники, природні національні парки, заказники, біосферні заповідники – привабливі території для поціновувачів гірської природи та екологічного туризму.

Екологічний туризм ідеально б підходив для популяризації заповідних територій області.

Сільські садиби в горах приваблювали б туристів з усіх куточків України і не тільки. Можливість самостійно зібрати ягоди в лісі, поглянути на звірів у їхньому звичному середовищі, подихати свіжим гірським повітрям, спробувати води з чистих Карпатських джерел, які б’ють прямо із землі. Повне злиття з природою, відпочинок для душі та оздоровлення тіла. Все це пропонує прекрасна природа Львівської області.

Використання заповідних територій Львівської області робить великий вклад у розвиток туризму в українських Карпатах. Однак, потрібно з розумінням розподіляти можливості заповідних зон, занадто великі туристичні потоки можуть завдати шкоди природі відвідуваних територій. Потрібно визначити яка кількість туристів на рік є оптимальною, щоб не було шкідливого впливу на флору та фауну.

Оновлення сайтів заповідників, національних парків, доповнення їх цікавою та актуальною інформацією. В даний час, більшість туристів перед поїздкою вивчають маршрут своєї подорожі. Шукають інформацію в інтернеті та читають про місця які хочуть відвідати. Завдання сайту полягає в тому, щоб зацікавити людину, зачарувати красою краєвидів та описати унікальність місця.

В даний момент матеріально-технічна база об’єктів на заповідних територіях Львівської області потребує оновлення. Території для кемпінгів, бази відпочинку, садиби, готелі потребують модернізації та ремонту. Ці території також повинні бути візуально привабливими, щоб користуватися популярністю в туристів.