Карстовий міст – унікальна пам’ятка природи Карпат

Кам’яна арка – грандіозне диво природи в урочищі Чурь Угольсько-Широколужанського массиву, Карпатського біосферного заповідника, поруч з селом Мала Уголька.

Карстовий міст, знаходиться наприкінці екотуристичного маршруту “Буковими пралісами Малої Угольки”. На думку вчених, утворився ще в той час, коли Карпати були морським дном. Це унікальна пам’ятка природи, сформована тисячі років тому. Він являє собою величезну арку, утворену у скелі Чур. Міст насправді – це залишок стіни старовинної скелі, яких в цих лісах багато, як і печер.


Це унікальна природна арка, яка утворилася внаслідок карстових процесів, як вважає наука, ще на морському дні. Її оригінальність привертала увагу людей з давніх-давен. Міст утворила вода, яка тисячами років стікала скелею, і розчиняла вапнякову породу. Так і утворився прохід шириною близько 20 метрів та висотою 3 метри.

Дістатися туди досить складно, але це справді унікальне місце, яке варто відвідати. На шляху до мосту можна побачити букові праліси Карпат, які включені до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед старовинних дерев, які покривають пагорби приховано декілька цікавинок.

Також існує багато історій та легенд про Карстовий міст. В одній з історій сказано, що колись міст залишив глибоке враження на посла російського царя. А в іншій сказано що близько 500 років тому тут було капище язичників.

Інформація про екотуристичний маршрут “Буковими пралісами Малої Угольки”:

· Протяжність маршруту – 5 км

· перепад висот – 500 м.

· тривалість переходу туди і назад – 2 год

· найкращий час відвідування – з квітня по жовтень.

Початок маршруту Знаходиться біля офісу Угольського лісництва, село Мала Уголька (територія КБЗ).