Традиційні вироби, сувеніри з українських Карпат

Українські Карпати - родзинка українського туризму яке, славиться не тільки своїми неповторними краєвидами, ландшафтами, рекреаційними ресурсами, але й багатою сувенірною спадщиною предків.

Місцеві карпатські сувеніри це корисні речі, які славляться своєю оригінальною формою, змістом. До прикладу косівська кераміка, яка занесена до Репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО. Окремо варто відзначити вироби з вовни (гуні, ліжники), вишивка, вироби з дерева, вироби які мають не просто неповторну цінність, але й автентичний традиційний дизайн, що робить їх унікальними.

Унікальність частинки Карпатської культури полягає в приголомшливих речах в яких гармонійно поєднується зовнішній вигляд та функціональність.

Українські Карпати, це для візитерів та туристів асоціюються з унікальними сувенірами, але ми спостерігаємо присутність не місцевих виробів, виконаних з більш дешевої сировини, що у свою чергу впливає на ціноутворення та спричиняє занепад виробництва традиційних сувенірів та розмиває ідентичність.

Коли турист, що подорожує різними чи то країнами, чи областями або районами, кожного разу очікує придбати якусь частинку з того місця з собою. І традиційні сувеніри це і є саме та річ. Ці предмети куплені як спогад для себе або рідних стає дорогим подарунком та добрим нагадування про пережиті радісні моменти, які принесла поїздка.

Концепція сталого туризму передбачає активне сприяння збереженню природної та культурної спадщини. Через це, для нас в українських Карпатах важливо залучати місцеві спільноти до планування, розвитку і здійснення еко туристської діяльності, яка сприяє підвищенню їх добробуту.

Ми повинні проводити роботу з туристами, та роз’яснювати їм про значення традиційних виробів, як елементи культурної спадщини українських Карпат.

«Центр сталого туризму українських Карпат» рекомендує у територіальних громадах організовувати роботу зі збереження та популяризації традиційних сувенірів, сприяти проведенню майстер-класів, що спрямована, як на індивідуальних мандрівників, так і на організовані туристські групи невеликого розміру.