Карпатський біосферний заповідник

Карпатський біосферний заповідник створений в 1968 році, з метою охорони та відновлення зникаючих видів флори та фауни Карпат. Загальна площа охороняємої території складає 57880 га. Тут налічується 6 виокремлених заповідних масивів: Чорногірський, Свидовецький, Марамороський, Кузійський, Угольсько-Широколужанський, Долина нарцисів та 2 ботанічні заказники державного значення: Чорна Гора і Юліївська Гора. Заповідник репрезентує різноманітні природні ландшафти Карпат і є членом Міжнародної Карпатської асоціації заповідників та національних парків.

Інформація про визначні місця

  • Букові праліси – на території КБЗ знаходиться 5 масивів природньої пам’ятки з переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи”, які є взірцями недоторканих природних комплексів помірних лісів.

  • Гора Говерла – на західних та південних схилах Чорногірського хребта з горою Говерлою (2061 м) знаходиться Чорногірський заповідний масив КБЗ.

  • Долина нарцисів – заповідний масив в урочищі Кіреш, де охороняється унікальний найбільший осередок нарцису вузьколистого в рівнинній місцевості.

  • Витоки Тиси – зі схилів Свидовецького хребта витікає Чорна Тиса, яка зливаючись з Білою Тисою в околицях Рахова, дає початок річці Тиса, яка є найбільшою лівою притокою Дунаю.

  • Карстовий міст – скеля-стрімчак Кам’яні ворота”, розташована серед букових пралісів в Уголянському масиві КБЗ.

  • Водоспад Труфанець – найвищий водоспад Закарпаття, висотою 36 метрів, знаходиться в околицях міста Ясіня. Є одним із наймальовничіших водоспадів каскадного типу в українських Карпатах.

  • Молочний Камінь- карстова печера, геологічна пам’ятка на території Уголянсько-Широколузького масиву КБЗ. Загальна довжина печери - 92 метри.

  • Струківська церква – дерев’яний храм Вознесіння Господнього, збудований у 1824 році в селі Ясіня, входить до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

  • Музей екології гір – інформаційний еколого-освітній та історико-культурний центр КБЗ, єдиний Музей екологїї гір та природокористування в українських Карпатах. Розташований біля головного офісу заповідника у місті Рахів.

Контакти

вул. Красне Плесо, 77

м. Рахів, Закарпатська обл., Україна, 90600

Тел.: +38 (03132) 2-21-93

cbr-rakhiv@ukr.net

http://cbr.nature.org.ua/ukrainian.htm