Ужанський національний природний ПАРк

Ужанський національний природний парк створено з метою збереження, відтворення та ефективного використання типових та унікальних природних комплексів Східних Карпат, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення. Загальна площа парку - 391,6 км. Гірський ландшафт парку належить до ярусу пологосхилих низькогірних хребтів.

Інформація про визначні місця

  • Церква св. арх. Михайла (1745р.), у с.Ужок. Дерев’яний храм є одним з найцікавіших споруд бойківського стилю. Входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

  • Букові праліси – на території Ужанського НПП, у липні 2007 року 6,1 тис. га (з них 2,5 тис. га – заповідне ядро) букових пралісів включено до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО Букові праліси Карпат. Найбільші масиви пралісів збереглися в Ново-Стужицькому лісництві (південно-західний мезосхил г. Равка), в Лубнянському (г. Вежа) та Ужоцькому лісництвах (гг. Розсипанець, Кінчик-Буковський та ін.).

  • Гора Кременець (висота 1221 м над рівнем моря) – місце сходження кордонів трьох країн: України, Польщі, Словаччини. На вершині встановлена трьохгранна гранітна стела, яка засвідчує це.

  • Тисячолітні Дуби в селі Стужиця – найстаріші дуби в Україні. Дуб Чемпіон ” визнаний найстарішим дубом в Україні. Його вік оцінюють в 1300 років. „Дідо-дуб”, його орієнтовний вік – 1100-1200 років.

Контакти

вул. Незалежності 7, смт Великий Березний, Закарпатська область, 89000

тел./факс: +38 (03135) 2-38-37

uzhanskij@gmail.com

www.unpp.uz.ua